Hotel Odpocznia Resort i Las położony jest na terenie Obszaru Natura 2000, który przez długie lata czekał, by znów zagościło w nim życie. To prawdziwy raj dla miłośników wszelkiego typu aktywności. Przestrzeń stworzona jako odpowiedź na nowe realia, pozwalająca na prawdziwie bezpieczny aktywny wypoczynek lub błogie lenistwo.

Odpocznia to też świetne miejsce dla osób chcących zmienić coś w swoim życiu, pragnących postawić na zdrowie, dobre samopoczucie i lepszy wygląd, jak i dla zapalonych sportowców, których do ruchu i kontaktu z przyrodą zachęcać nie trzeba.

Co takiego

przygotowaliśmy, by dać naszym Gościom różnorodność podczas pobytu w Odpoczni? 
Z buta i po śladzie

Przygotowaliśmy i oznaczyliśmy na mapach trasy rowerowe i piesze, wraz z opisami, by zabrać Was na wyjątkowe wycieczki śladami Mickiewiczów czy Wybickiego. Takie rekreacyjne i sportowe wypady z historią w tle, dadzą także szereg okazji do uchwycenia przepięknych ujęć na pamiątkowych fotografiach. Poznacie bajeczne dukty wzdłuż Flinty i Wełny, stare i nowoczesne obiekty sakralne, zabierzemy Was też do unikalnego rezerwatu przyrody „Śnieżycowy Jar”. Wszystkie te propozycje zostały podzielone ze względu na poziom trudności – znajdziecie w nich coś zarówno dla amatorów, jak i osób od laty uprawiających wszelakie aktywności.

Na kajaku – spływy kajakowe

Spławna przez część roku rzeka Flinta, której szum możecie usłyszeć z okien naszych pokoi, otwiera możliwości dla kajakarzy. Oznacza to, że zarówno z terenu Resortu, jak i oddalonego o 1,5 km Muzeum Młynarstwa można wyruszyć w poszukiwaniu przygód w obrębie trzech, słynących z ciekawych odcinków rzek.

Moczykije – prywatne łowisko

Unikalny w skali kraju złoty karaś, słynny w Wielkopolsce sandacz, a także jesiotr, okoń, płoć, karp czy amur, to mieszkańcy naszego stawu. Hołdujemy wędkarstwu sportowemu, zgodnemu z zasadą „złów i wypuść”. Zaprosimy Was także do rywalizacji podczas rozmaitych zawodów i mistrzostw, które będą dodatkową gratką dla prawdziwych pasjonatów takiego spędzania wolnego czasu.

Joga – dla zdrowia i harmonii

Zajęcia jogi w takich okolicznościach przyrody zyskują nowy, jakby pełniejszy wymiar. Jeśli zamierzasz zacząć przygodę ze światem medytacji, połączonej ze zbawiennym dla zdrowia ruchem, trudno będzie Ci znaleźć do tego lepsze miejsce. To swoista podróż w głąb siebie, za którą na pewno podziękuje Ci Twój organizm. 

DESKI SUP i KAJAKI

Bo kto z Was nie lubi korzystać z atrakcji na wodzie? Wystarczy wsiąść do kajaka i płynąc po naszym stawie rozkoszować się widokiem otaczającego lasu. Stand Up Paddle, czyli nasze deski SUP, urozmaicą wodną przygodę. Polegająca na pływaniu na specjalnej desce i wiosłowaniu jednym wiosłem aktywność to trening dla całego ciała i doskonała zabawa dla każdego.

SAUNA FIŃSKA, SIŁOWNIA, STREFA FITNESS

To doskonałe miejsca w Odpoczni, aby oczyścić umysł, zrelaksować się i odstresować po intensywnym dniu. Sauna fińska to idealna metoda na detoksykację organizmu, a także sposób na odpoczynek fizyczny i psychiczny. Natomiast siłownia i sala fitness zapewni Ci przestrzeń i podstawowy sprzęt niezbędny do wykonania założonego planu treningowego.

BOISKO DO SIATKÓWKI, GRY RODZINNE,
PLAC ZABAW, STREFY RELAKSU

Na terenie naszego resortu znajdziesz również wiele miejsc do spędzania czasu wolnego. Czekają na Ciebie gry rodzinne (badmington, boule, kubb, piłki, mini bramki itd.), boisko do siatkówki oraz plac zabaw z domkiem i piaskownicą dla dzieci. Dla chwili wytchnienia zapraszamy do naszych stref relaksu (hamaki, leżaki), ulokowanych w zaciszu i cieniu drzew, by na świeżym powietrzu poczytać książkę i tytułowo „Odpocząć”.

MUZEUM MŁYNARSTWA W JARACZU – 1,5km

Muzeum Młynarstwa w Jaraczu położone jest w odległości 1,5 km od naszego resortu, przy wschodnim krańcu Puszczy Noteckiej, nad rzeką Wełną, w miejscu o dużych walorach krajobrazowych. Muzeum przepełnione jest eksponatami oraz ma ciekawą ofertę m.in. wypiek chleba oraz własnoręczny przemiał ziaren. Więcej na temat Muzeum:

Muzeum Szreniawa (muzeum-szreniawa.pl)

WINDĄ DO LASU – NOWOCZESNE CENTRUM EDUKACYJNE – 8,5km

W Nadleśnictwie Oborniki (zlokalizowanym zaledwie 14min drogi od naszego resortu) powstało Nowoczesne Centrum Edukacji Leśnej – pierwsze takie miejsce w kraju. Z pomocą wirtualnej rzeczywistości możemy m.in. własnoręcznie posadzić drzewa, zasiąść w kabinie harwestera czy sprawdzić, jak drzewa pobierają wodę. Wymagana wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 61 297 13 02. Więcej informacji na temat Centrum:

CENTRUM EDUKACYJNE W NADLEŚNICTWIE OBORNIKI

Trzaskowo Golf Club

To zlokalizowany zaledwie 30 minut od naszego Resortu urokliwy klub golfowy. Idealne miejsce zarówno dla osób chcących dopiero rozpocząć przygodę z tym sportem, jak i wytrawnych graczy z większym doświadczeniem. Na 10 hektarach znajduje się 9- cio dołkowe pole, do którego przylega 2,5 hektarowa przestrzeń treningowa. Bywalcy podkreślają wyjątkową, rodzinną atmosferę, co my jako obiekt zaprzyjaźniony potwierdzamy z radością.