Hotel Odpocznia Resort i Las położony jest na terenie Obszaru Natura 2000, który przez długie lata czekał, by znów zagościło w nim życie. To prawdziwy raj dla miłośników wszelkiego typu aktywności. Przestrzeń stworzona jako odpowiedź na nowe realia, pozwalająca na prawdziwie bezpieczny aktywny wypoczynek lub błogie lenistwo.

Odpocznia to też świetne miejsce dla osób chcących zmienić coś w swoim życiu, pragnących postawić na zdrowie, dobre samopoczucie i lepszy wygląd, jak i dla zapalonych sportowców, których do ruchu i kontaktu z przyrodą zachęcać nie trzeba.

Startując w okresie ministerialnych obostrzeń, stopniowo zwiększać będziemy ilość atrakcji, jakie Wam zaoferujemy. W okresie pięknego wielkopolskiego przedwiośnia oddajemy nieograniczony kontakt z naturą na 42 hektarach należących do Resortu.

Co takiego

przygotowaliśmy, by dać naszym Gościom różnorodność podczas pobytu w Odpoczni? 
Z buta i po śladzie

Przygotowaliśmy i oznaczyliśmy na mapach trasy rowerowe i piesze, wraz z opisami, by zabrać Was na wyjątkowe wycieczki śladami Mickiewiczów czy Wybickiego. Takie rekreacyjne i sportowe wypady z historią w tle, dadzą także szereg okazji do uchwycenia przepięknych ujęć na pamiątkowych fotografiach. Poznacie bajeczne dukty wzdłuż Flinty i Wełny, stare i nowoczesne obiekty sakralne, zabierzemy Was też do unikalnego rezerwatu przyrody „Śnieżycowy Jar”. Wszystkie te propozycje zostały podzielone ze względu na poziom trudności – znajdziecie w nich coś zarówno dla amatorów, jak i osób od laty uprawiających wszelakie aktywności.

Na kajaku

Spławna przez część roku rzeka Flinta, której szum możecie usłyszeć z okien naszych pokoi, otwiera możliwości dla kajakarzy. Oznacza to, że zarówno z terenu Resortu, jak i oddalonego o 1,5 km Muzeum Młynarstwa można wyruszyć w poszukiwaniu przygód w obrębie trzech, słynących z ciekawych odcinków rzek.

Moczykije

Unikalny w skali kraju złoty karaś, słynny w Wielkopolsce sandacz, a także jesiotr, okoń, płoć, karp czy amur, to mieszkańcy naszego stawu. Hołdujemy wędkarstwu sportowemu, zgodnemu z zasadą „złów i wypuść”. Zaprosimy Was także do rywalizacji podczas rozmaitych zawodów i mistrzostw, które będą dodatkową gratką dla prawdziwych pasjonatów takiego spędzania wolnego czasu.

Joga – dla zdrowia i harmonii

Zajęcia jogi w takich okolicznościach przyrody zyskują nowy, jakby pełniejszy wymiar. Jeśli zamierzasz zacząć przygodę ze światem medytacji, połączonej ze zbawiennym dla zdrowia ruchem, trudno będzie Ci znaleźć do tego lepsze miejsce. To swoista podróż w głąb siebie, za którą na pewno podziękuje Ci Twój organizm. 

Trzaskowo Golf Club

To zlokalizowany zaledwie 30 minut od naszego Resortu urokliwy klub golfowy. Idealne miejsce zarówno dla osób chcących dopiero rozpocząć przygodę z tym sportem, jak i wytrawnych graczy z większym doświadczeniem. Na 10 hektarach znajduje się 9- cio dołkowe pole, do którego przylega 2,5 hektarowa przestrzeń treningowa. Bywalcy podkreślają wyjątkową, rodzinną atmosferę, co my jako obiekt zaprzyjaźniony potwierdzamy z radością.