
Łowisko Odpocznia
Jest to zbiornik wodny niegdyś wykorzystywany do zasilania młyna na Flincie.
Po gruntownej renowacji w 2014 roku polegającej na opróżnieniu zbiornika wraz z wybraniem części zamulenia, oczyszczeniem, wapnowaniem itd. został on ponownie zalany pod koniec 2015 roku. Od tego czasu jest regularnie zarybiany.
Łowisko Odpocznia zostało oficjalnie otwarte w 2022 r.

Krótka historia

Ważne
Informacje
Licencja karpiowa
- (wędkarz + osoba towarzysząca na jednym stanowisku)
Licencja zwykła/dzienna
- (wędkarz + osoba towarzysząca na jednym stanowisku)
Licencja Spiningowa od świtu do zmierzchu
- 1 osoba
– Nie pobieramy opłat za korzystanie z łazienki, parkingu oraz za rozbicie namiotu.
– Licencja dzienna uprawnia do przebywania na Łowisku i wędkowania w godzinach od 7.00 do 21.00.
– Licencja dobowa uprawnia do przebywania na Łowisku i wędkowania w godzinach od 9.00 do 9.00 dnia następnego.
– W przypadku nieumyślnego uśmiercenia ryby należy o fakcie poinformować opiekuna łowiska i przekazać rybę.
Regulamin Łowiska
REGULAMIN DLA ZBIORNIKA WODNEGO ‘’ ŁOWISKO ODPOCZNIA’’
- Właścicielem łowiska jest Hotel Odpocznia Resort i Las
- Łowisko dostępne jest dla osób posiadających kartę wędkarską oraz zezwolenie na wędkowanie zwanej w dalszej części „licencją” która ważna jest tylko wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość wędkarza, na podstawie której na stanowisku mogą przebywać 2 osoby. Zakup licencji jak również przebywanie na terenie łowiska jest jednoznaczny z przyjęciem do wiadomości i przestrzegania przedstawionych poniżej zasad korzystania z łowiska.
- Każdy wędkarz, zobowiązany jest poinformować obsługę łowiska o zamiarze przyjazdu oraz liczbie osób towarzyszących (pod numerem telefonu: +48 511 685 434), a także do wykupienia licencji w recepcji Hotelu Odpocznia Resort i Las przed wstępem na teren łowiska.
- Łowienie może odbywać się wyłącznie na jednym z wyznaczonych w tym celu stanowisk.
- W ramach licencji dozwolone jest łowienie na dwie wędki. Możliwe jest przechowywanie złowionych ryb, jedynie w specjalnie do tego celu przystosowanych siatkach (z obręczami o minimalnej długości 3 m.) a karpie w workach karpiowych natomiast amury należy bezzwłocznie wypuścić do wody. Siatki lub worki umieszczamy w odpowiedniej odległości od brzegu zapewniając ich całkowite zalanie wodą (dociążanie i odpowiednio długie linki mocujące są obowiązkowe). Ze względu na dobro ryb prosimy przechowywać złowione okazy jeśli to możliwe nie dłużej jak 6 godzin.
- Łowisko funkcjonuje w formule i na zasadzie łowiska no kill „nie zabijaj” i catch and release „złów i wypuść” tzn. rybę po złowieniu należy wypuścić, z zachowaniem należytej staranności w sposób nie pogarszający znacząco jej kondycji zdrowotnej.
- Połów wg zasady no kill i catch and release nie dotyczy gatunków ujętych w RAPR jako inwazyjne.
- Przy wszystkich dopuszczonych metodach połowu ryb (wyłączając spinning) obowiązuje stosowanie haków bezzadziorowych.
- W czasie wędkowania wędki muszą być pod stałym nadzorem użytkownika.
- Wędkarz zobowiązany jest do posiadania przyrządu do wyjmowania haczyków z pysków ryb oraz podbieraka.
- Ryby z haczyka należy uwalniać z zachowaniem maksymalnej ostrożności.
- Obowiązuje zakaz używania chwytaków szczypcowych do podbierania ryb.
- Wędkarze łowiący metodą karpiową zobowiązani są do posiadania mat karpiowych na każdym stanowisku oraz środka odkażającego a także, żyłkę o średnicy nie mniejszej niż 0,30 mm (przy połowie z gruntu), w przypadku łowienia z tzw. „wywózki” wymogiem bezwzględnym jest stosowanie przyponu strzałowego wykonanego z materiału „mono” ( żyłka o średnicy minimum 0,45mm, fluorocarbon itp.) o długości min. 8m. Brak przyponu strzałowego na zestawach karpiowych uniemożliwia korzystanie ze środków pływających.
- Wszystkich wędkarzy obowiązuje zakaz stosowania plecionek.
- Dopuszcza się wywożenie przynęt i zanęt modelem zdalnie pływającym w wędkarstwie karpiowym.
- Prosimy o ograniczenie używania zanęt innych jak prażone konopie i kulki proteinowe, z jednoczesnym uwzględnieniem zachowania niezbędnego minimum ilościowego.
Dopuszczone jest nęcenie wyłącznie:
– pelletem, kulami proteinowymi, zanętami sypkimi,
– żywymi przynętami naturalnymi (takimi jak rosówki, robaki czerwone, robaki białe, itp.)Zakazane jest nęcenie ziarnem kukurydzy i orzechem tygrysim.
- Metodą spinningową można łowić w obrębie wolnych stanowisk z brzegu, zachowując odległość od innych wędkujących min. 25 m.
- Zajmowanie stanowiska i wędkowanie powinny odbywać się w taki sposób, aby nie przeszkadzać innym wędkującym.
- Każdy wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości brzeg w promieniu 10 m. od zajmowanego stanowiska wędkarskiego, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem wędkowania. Jest również zobowiązany wysprzątać swoje stanowisko wędkarskie po zakończeniu wędkowania, a śmieci zabrać ze sobą z łowiska.
- Biwakowanie może odbywać się w miejscach wyznaczonych wyłącznie za zgodą właściciela łowiska. Po uzyskaniu zgody Namioty należy rozstawiać w sposób umożliwiający niezakłócony przejazd służbom ratunkowym.
- Właściciel łowiska zastrzega sobie możliwość organizowania zamkniętych imprez wędkarskich bez uprzedniego zamieszczania informacji na stronie internetowej itp.
- Obowiązkiem wędkarza jest opuszczenie łowiska, jeśli mają być na nim rozgrywane zawody sportowe.
- Właściciel łowiska zastrzega sobie prawo do odmowy wydania licencji w przyszłości osobom nie przestrzegającym regulaminu łowiska.
- Osoby uprawnione przez właściciela jak i funkcjonariusze służb: PSR, Policja i Straż Leśna, SSR mają prawo do: kontroli licencji, samochodów, namiotów i bagaży w przypadku podejrzenia kradzieży ryb – zgodnie ze swoimi uprawnieniami oraz wypraszania z terenu łowiska w przypadku: głośnego zachowywania się, śmiecenia, dewastacji, kradzieży oraz w przypadku wszystkich innych kwestii spornych wyżej niewymienionych – bez możliwości zwrotu należności za wykupione zezwolenie.
- Zabrania się:- zabierania jakichkolwiek ryb z łowiska. Kradzież lub zabicie ryb jest równoznaczne z automatyczną utratą i unieważnieniem zezwolenia na połów bez zwrotu kosztów zezwolenia oraz odmową jego uzyskania w przyszłości, lub wystąpienia na drogę prawną,
– połowu ryb na żywą lub martwą rybę lub jej część tzw. „filet”,
– połowu ryb metodą spinningową w okresie od 1 stycznia do 1 maja,
– połowu ryb ze środków pływających w ciągu całego roku,
– połowu z pomostu znajdującego się przed hotelem.
– połowu ryb w rzece Flinta, na odcinkach powyżej i poniżej zbiornika (zasady określone w Zezwoleniu na amatorski połów ryb).
– wyrzucania pozostałych na koniec łowienia zanęt do zbiornika a także wrzucania zepsutej zanęty do wody
– wchodzenia na lód i połowu metodą pod lodową,
– wzniecania ognia i wrzucania niedopałków papierosów do wody.
– Posiadania lub wpuszczania ryb złowionych na innym łowisku. - Zawody wędkarskie odbywające się na łowisku odbywają się wg Zasad Organizatora Sportu Wędkarskiego.
- Nieprzestrzeganie regulaminu skutkować będzie skierowanie sprawy do sądu i zakazem wędkowania na zbiorniku.
- Właściciel łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku, a także zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu łowiska.
- Wędkarze oraz osoby odwiedzające łowisko i łowiących na poszczególnych stanowiskach mają bezwzględny ZAKAZ WJAZDU samochodami na teren łowiska. Pojazdy mogą zostawiać na parkingu hotelowym. W celu transportu sprzętu z parkingu na stanowisko wędkarz może korzystać z własnego wózka lub wózków transportowych, udostępnionych na Łowisku.
- Osoby wykupujące licencję a także wszystkie osoby towarzyszące przebywające na Łowisku Odpocznia wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku oraz udostępnienie zdjęć oraz materiałów wideo osób i złowionych ryb właścicielowi Łowiska w celach promocyjnych i reklamowych łowiska i hotelu.
- W kwestiach nie uregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają przepisy
Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Kodeksu Karnego.